SwiDin forum

Mirë se vini
 
PortaliForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si te sherojme nje infeksion te syrit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
administrator
administrator
avatar

Numri i postimeve : 82
Points : 243
Join date : 25/06/2009
Location : zakonisht swidin.albanianforum.net

21032010
MesazhSi te sherojme nje infeksion te syrit


Të lahen duart tuaja para dhe pas duke prekur sytë tuaj ose të përballet dhe para dhe pas përdorimit të ilaçeve në sytë tuaj.
A nuk sy kozmetikë aksion.
Mos përdorni kozmetikë sy deri infeksioni është shëruar plotësisht, sepse ju mund të reinfect veten me prodhimet e përbërjen sy. Nëse infeksioni syve ishte shkaktuar nga bakteret, ose një virus, hedh larg përbërjen tuaj të vjetër dhe për të blerë produkte të reja.
A nuk e ndajnë pajisje lente kontakti, kontejnerët, ose zgjidhje.
A nuk veshin lentet e kontaktit deri infeksioni është shëruar. Plotësisht pastër kontaktet tuaja para se t'i veshur përsëri dhe të zëvendësojë rastin tuaj lente kontakti.
A nuk sy mjekësi aksion.
Mos peshqir të aksioneve, linens, pillows, ose shami. Rroba per Përdorimi i pastër, peshqir, dhe washcloths përditshme.
Të lahen duart tuaja dhe të veshin dorashka nëse jeni në kërkim të dikujt tjetër në sy për një objekt të huaj ose ndihmon dikë tjetër të zbatohet një ilaç sy.
Mbrojtjen veshin sy kur në erë, ngrohje, apo të ftohtë për të parandaluar acarim sy.
Sigurisë syzet veshin kur punojnë me kimikate.
Shmangni ekspozimin sytë tuaj të ujit të ndotur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://swidin.albanianforum.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Si te sherojme nje infeksion te syrit :: Komentet

No Comment.
 

Si te sherojme nje infeksion te syrit

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
SwiDin forum :: Shëndeti dhe Mjeksia :: Shëndeti dhe Mjeksia-
Kërce tek: