SwiDin forum

Mirë se vini
 
PortaliForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si të shërojmë një dhimbje koke

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
administrator
administrator
avatar

Numri i postimeve : 82
Points : 243
Join date : 25/06/2009
Location : zakonisht swidin.albanianforum.net

21032010
MesazhSi të shërojmë një dhimbje koke


1.Mendo dy herë para se të marrë një qetësues

2.Identifiko shkakun e dhimbjes

3.Provoni disa teknika te relaxit(qetsimit),psh: hidhni nje sy gjum.

4.Dehidratimi eshte i nevojshem per dhimbje koke(pini nje ose dy gota me ujë)

5.Pini një filxhan kafe ose çaj bimor

6.Masazhoni tempujt tuaj qafen ose fytyren.

7.Provoni disa lloje te aromaterphys.

8.Përdorimi disa akull ose ngrohjes

9.Merrni një gëlqere, shkurtuar në gjysëm, dhe fshij atë në ballin tuaj

10Konsultoheni me doktorin tuaj ose chiropractor nese ju merrni të shpeshta, të qëndrueshme, ose shumë të rënda koke gjatë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://swidin.albanianforum.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Si të shërojmë një dhimbje koke :: Komentet

No Comment.
 

Si të shërojmë një dhimbje koke

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
SwiDin forum :: Shëndeti dhe Mjeksia :: Shëndeti dhe Mjeksia-
Kërce tek: