SwiDin forum

Mirë se vini
 
PortaliForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si te sherojme nje dhimbje te veshit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
administrator
administrator
avatar

Numri i postimeve : 82
Points : 243
Join date : 25/06/2009
Location : zakonisht swidin.albanianforum.net

21032010
MesazhSi te sherojme nje dhimbje te veshit


1.Për të lehtësuar dhimbjen, vendosni disa pika vaj ulliri të ngrohtë në vesh

2.Vendos në vesh lirshëm një top pambuku

3.Ju gjithashtu mund të bëjë një paste duke përdorur pluhur qepë dhe zbatojnë atë jashtë të veshin për lehtësimin e dhimbjeve.

4.Aplikoni një kompresë e ngrohtë mbi veshin e dhimbshme. Nxehtit mund të sjellin lehtësim të shpejtë dhimbje.

5.Hudhër dhe vaj vaj lëpushkë lule mund të përdoret si një alternativë për vaj ulliri, ose në kombinim ose në e tyre. Ata do të ndihmojnë për të luftuar sëmundje-shkaktojnë mikrobet dhe redukuar inflamimin. Vendi disa pika të naftës në vesh dy herë në ditë.

6.Nëse veshin e jashtme duket inatosur, vaj Lavender rubbed në të butë mund të jenë shumë qetësues. Aplikoni sipas nevojës gjatë gjithë ditës.

7.Vend një peshqir mbi kokën tuaj dhe thith avull përmes hundës 3 herë në ditë deri subsides dhimbje. Kjo do të ndihmojë për të hapur tubat Eustachian, presion dhe të ndihmojë në lehtësimin e ikjes së lëngjeve nga veshin.

8.Marrja e vitaminave A dhe C do te zhvillojë sistemin imunitar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://swidin.albanianforum.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Si te sherojme nje dhimbje te veshit :: Komentet

No Comment.
 

Si te sherojme nje dhimbje te veshit

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
SwiDin forum :: Shëndeti dhe Mjeksia :: Shëndeti dhe Mjeksia-
Kërce tek: