SwiDin forum

Mirë se vini
 
PortaliForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 -Si ta shpejtojm rrjetin me Mozill--

Shko poshtë 
AutoriMesazh
experdi

avatar

Numri i postimeve : 13
Points : 39
Join date : 29/06/2009
Age : 26
Location : Zborc ( Shtime )

MesazhTitulli: -Si ta shpejtojm rrjetin me Mozill--   29/6/2009, 22:40

--------------------------------------
- Si te shpejtojme rrjetin me Mozill -
--------------------------------------

1.startoje firefoxin dhe ne adress bar shkruje about:config

2.gjej: network.http.pipelining kliko 2 her edhe e bon true

3.gjej: network.http.proxy.pipelining kliko edhe te kjo 2 her edhe e bon true

4.gjej: network.http.pipelining.maxrequests VALUE osht 4 ose kue di sa ju bane 30

5.kliko metgjathten dikun hyn new / integer emrin leja : nglayout.initialpaint.delay dhe VALUE 0
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.islami-zb.webs.com
 
-Si ta shpejtojm rrjetin me Mozill--
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
SwiDin forum :: ..::|Applications|::.. :: Tutoriale / Tutorials-
Kërce tek: