SwiDin forum

Mirë se vini
 
PortaliForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 --Si ta shpejtojm shukjen e PC--

Shko poshtë 
AutoriMesazh
experdi

avatar

Numri i postimeve : 13
Points : 39
Join date : 29/06/2009
Age : 26
Location : Zborc ( Shtime )

MesazhTitulli: --Si ta shpejtojm shukjen e PC--   29/6/2009, 22:27

---------------------------------
- Si ta shpejtojme shukjen e PC -
---------------------------------

Shkojm : Start -> Run -> regedit

Ju hapet nje dritare dhe clickoni HKEY_CURRENT_USER ne anen e majt gjendet

Pasi ta hapni HKEY_CURRENT_USER , clickoni ControL PaneL qe poashtu eshte ne anen e majt

Pas ControL PaneL clickoni tek Desktop qe eshte ne anen e majt

Pasi te hyni tek Desktop , shkoni tek WaitToKillAppTimeout ku gjindet ne anen e djatht

Kur te hyni aty ju del nje dritare e vogel ku gjindet numri 2000

Ju prej ne 2000 e ktheni ne 4000

Edhe clickoni Enter

===============================================
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.islami-zb.webs.com
 
--Si ta shpejtojm shukjen e PC--
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
SwiDin forum :: ..::|Applications|::.. :: Tutoriale / Tutorials-
Kërce tek: