SwiDin forum

Mirë se vini
 
PortaliForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 LUTJET PER NE GJENET

Shko poshtë 
AutoriMesazh
B£hĄ
administrator
administrator
avatar

Numri i postimeve : 129
Points : 401
Join date : 20/03/2010
Age : 28
Location : ZaKoNiShT → swidin.albanianforum.net

20032010
MesazhLUTJET PER NE GJENET

Nese deshiron nje thesar nga thesaret e gjenetit, thuaj**LA HAVLE VE LA KUVETE IL-LA BIL-LAH.***/ska dyshim e as forc ,pos ndihmes se allahut. 2nese deshiron te mbjellesh nje palm ne gjent thuaj.**SUPLHANALLAH VE BIHAMIDIHI,ILARTSUAR QOFT allahu

,vetem atij i takon falemnderimi.3Nese deshiron per gjdo fjal te posedosh nje pem ne gjenet thuaj,**SUBHAN ALL-LLAHI,VELHAMDY LIL-LAHI, VELA ILAHI IL-ALL-LLAHU,ALLAHU EKBER**i lartsuar qoft ALL-LLAHUi falenderuar QOFTall-llahu , ska hyjni tjeter perveq tij, ALLAHU eshte me i madhi. 4 Nese deshiron te falen gjynahet e tua edhe nese jan sa shkuma e detit thauj,**SUBHANALLAHU VE BIHAMIDIHI** ilartsuar qoft ALL-LLAHU , vetem atij i takon falenderimi,100her ne dit.5 Nese deshiron qe ALL-LLAHU te largoj preokupimet e tua thuaj 7her, **HASBIJ ALL-LLAHU LA LLAHE IL-LA HUVE VE ALEJHI TEVEKELTU VE HUVE RABUL ARSHIL ADHIM** Me mjafton mua ALL-LLAHU ska te adhuruar tjetr perveq tij.Tek ai mbeshtetem dhe ai eshte zoti i arshit te madh.6 Nese deshiron qe ALL-LLAHU te te bej te kanqur thuaj 3 her,**REDITJU BIL-LAHI RABEN VE BIL-ISLAMI DINEN VE BI MUHAMEDIN NEBIJEN.Jam i knaqur qe zoti im eshte ALL-LLAHU feja ime eshte islami dhe pejngamberi im muhamedi sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem.7Nese deshiron te te shkruhen 10 te mira dhe te fshihen 10 te kqija thuaj 10 her,**ALL-LLAHUMME SAL-LI VESELIM ALA NEBIJENA MUHAMED,SAL-LALL-LLAHU ALEJHI VE SELEM.**allahu yn,beko dhe pershendet pejngamberin tonMuhamedin,sal-lall-llahu alejhive selem. 8 Nese deshiron qe gjdo dit te fitosh 1000 te mira dhe te fshihen 1000 te keqija thauj 100 her,**SUPHANALLAH**i lartsuar qoft ALL-LLAHU tha Muhamedi sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem.9 Ai qe kendon AJETUL-KURSI tespi duan pas gjdo namazi farz,ate nuk e pengon nga hyrja ne gjemet perveq vdekjes.11 Ai qe thot *LA ILAHI IL-LALLAHU VAHDE LA SHERIKE LEHILEHUL-MULKU VE LEHUL-HAMDU VE HUVE ALA KUL-LI SHEJIN KADIR**10 her sikur ti ket liruar rob nga bijte islamit.12 Ai qe agjeron tri ditet te gjdo muaji ,higjer,ka agjeruar ne pergjithsi diten 13, 14 ,15, te gjdo muaji ,keto jan ditet e bardha.13 AI qe fal namazin e sabahut me gjemat pastaj ulet dhe perkujton ALL-LLAHUN ben dhiker derisa te lind dielli, pastaj fale dy reqate ka sevapin sikurse te ket kryer nje hagj dhe umre te plot, te plot te plot.14 Ai qe bie selavat mbi mua Muhamedin SAL-LALLAHUalejhi ve selem jam ndermjetsim ne diten e kjametit.15 Ai qe thot kur te gdhij dhe kur te ngrys 100 her SUBHANALLAHI-ADHIM VEBIHAMIDIHI,nuk do te vijditen e kjametit me nje gje te mir se sa ky perveq nje njeri qe ka than si ky apo me shum her. 16 Ai qe kendon KUL-HUVALLAHU EHAD-IN 10 HER allahu ja nderton atij nje shtepi ne gjenet 17 Ai i cili agjeron diten e ArafatinALLAHUdo ti a fal atij dy vite vitin para saj dhe vitin pas saj,18 Ai qe fal ne dit vullnetarisht jasht farzeve 12 reqate ,ALLAHUdo tja ndrtoj atij nje shtepi ne gjenet. 19 AI qe ka borgj para edhe sa nje mal i madh lete thot,ALL-LLAHUME-KFINE BIHALALIKE AN HARAMIKE VE AGNINI BIFADLIKE AMMEN SIVAKE,o zot im me ben qe te mjaftoj hallalli yt, mos ti afrohem haramit, dhe me pasuro me dhuntit tua qe te mos kerkoj prej tjer kujt.20 LA ILAHE IL-LA ENTE SUPHANEKE INI KUHNTU MINE -DH-DHALIMIN,nuk ka hyjni pos teje je i paster prje qdo te mete vertet une ikam bere padrejtsi vetes.21 LA HAVLE VE LA KUVETE IL-LA-BI-L-LAHI.nuk ka ndryshim te gjendjes e as fuqi pa ndihmen e ALL-LLAHUT, KJO I SHERON 99 SMUNDJE 22 Kur je i semur vere doren aty ku te dhemb dhe thuaj3 her BISMIL-LAHI EUDHU BIL-LAHI VE KUDRETIHI MIN SHERRI MA EXHIDU VE UHADHIRU.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.swidin.albanianforum.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

LUTJET PER NE GJENET :: Komentet

No Comment.
 

LUTJET PER NE GJENET

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
SwiDin forum :: Feja Islame :: Tregime Islame-
Kërce tek: