SwiDin forum

Mirë se vini
 
PortaliForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ndryshoni tekstin WELCOME kur te ndizet pc-ja

Shko poshtë 
AutoriMesazh
rebel-hack1
administrator
administrator


Numri i postimeve : 25
Points : 75
Join date : 03/07/2009
Age : 23

MesazhTitulli: Ndryshoni tekstin WELCOME kur te ndizet pc-ja   5/7/2009, 14:20

Mjetet:
Resouce Hacker

Hapi Resouse Hacker dhe shkojme ne FILE>OPEN dhe kerkojme fajllin me emrin logonui.exe i cili gjendet ne C:\WINDOWS\system32.Pastaj klikojme STRING TABLE(qe gjendet ne anen e majte te dritares),me pas klikojme 1,dhe me pastaj edhe 1033.Pasi ta hapim,gjejme "welcome" fshijeni dhe shkruni dicka tjeter sipas deshires.
Me pas shkojme Compile Script dhe FILE>SAVE AS dhe e ruajme direkt ne C:\WINDOWS\system32 dhe e zhvendosim fajllin e vjeter.Qe te verejme rrezultatet ristartojme PC.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Ndryshoni tekstin WELCOME kur te ndizet pc-ja
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
SwiDin forum :: ..::|Applications|::.. :: Tutoriale / Tutorials-
Kërce tek: