SwiDin forum

Mirë se vini
 
PortaliForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kontabiliteti Alpha v7.2 shqip

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
administrator
administrator
avatar

Numri i postimeve : 82
Points : 243
Join date : 25/06/2009
Location : zakonisht swidin.albanianforum.net

04072009
MesazhKontabiliteti Alpha v7.2 shqip


Alpha 7.2 eshte versioni me i ri i programit "Kontabiliteti Alpha" qe reflekton eksperiencen 15 vjecare te IMB ne tregun shqiptar te rreth 4000 klienteve te saj, si dhe arritjet e programeve me te njohur ne bote ne fushen e kontabilitetit dhe te menaxhimit financiar.
Funksioni kryesore te Alpha 7.2 jane kryerja e regjistrimit, kontrollit dhe kontabilizimit automatik te dokumentacionit:
te Arkes & Bankes
te Shitjeve & Blerjeve
te Magazinave
te Prodhimit
Kontabilitetit
Liste-Pagesave (Borderove)
Flete Doganimet
Flete Amortizimet
Flete Kontabel
te Qendrave te Kostos
PERSE TE ZGJIDHNI KONTABILITETIN ALPHA?
Nese kerkoni informacion me te plote, me te sakte e me te shpejte financiar e kontabel per administrimin e biznesit tuaj, ju nevojitet Alpha 7.2
Ai sherben per cdo lloj ndermarrje:
Tregtare
Prodhuese
Ndertuese
Sherbimi etj publike ose private
Programi eshte ndertuar mbi bazen e Planit Kontabel te Pergjithshem dhe ne perputhje me Ligjin per Kontabilitetin si dhe me gjithe legjislacionin fiskal ne Shqiperi.
Kontabiliteti Alpha eshte mjaft komod per tu perdorur,dritaret e regjistrimit te dokumentave jane te ngjashme me formatet e dokumentave qe regjistrohen.
Fleksibiliteti dhe pershtatshmeria e funksioneve te tij me praktikat e punes dhe kerkesat e perdoruesit eshte avantazhi kryesor i programit Alpha
Gjeneron mbi 100 Raporte standart kontabel si dhe shume pasqyra analitike
Lejon mbajtjen e kontabilitetit per shume ndermarrje njekohesisht,mjet pune i shkelqyer per kontabilistet.
Siguron ruajtjen e sekretit te te dhenave dhe rezultateve, nepermjet perdorimit te fjalekalimeve.
Realizon kontabilizimin automatik dhe te disa veprimeve speciale, si:
Efektet e nderrimit te kursit te monedhes
Ndryshimin e cmimit te magazinimit
Gjeneron Pasqyra Financiare Analitike qe vete perdoruesi i nderton ne nje ambjent te vecante te programit.
Mundeson nxjerrjen e kostove analitike nepermjet Qendrave te Kostos.
Te dhenat mund te shikohen ne kompjuter, te printohen ose te kalohen ne Word,Excel etj.
Ne 3 gjuhehqip,Anglisht dhe Italisht.
Pajisur me manual perdorimi te ilustruar me shembuj dhe me sistem ndihmes te integruar qe lehteson pervetesimin e programit.
RAPORTET KRYESORE QE GJENERON PROGRAMI
Ditari i Kontabilitetit
Libri i Madh & Kartelat e Llogarive
Bilanci Vertetues
Bilanci & Pasqyra e te Ardhurave dhe Shpenzimeve
Libri i Shitjeve & Blerjeve(sipas formatit te Zyres se Tatimeve)
Kartelat e Klienteve & Furnitoreve
Kartelat e Artikujve te Magazines
Gjendjen & ditarin e Magazines
Regjistri i Prodhimit & konsumi i materialeve ne prodhim
Listepagesat & kartelat personale te punonjesve
Raporti per Sigurimet Shoqerore & Shendetesore(sipas formatit zyrtar)
Bilanci i Qendrave te Kostos

KUJDES:

Patchi eshte kompatibel vetem me versionin Alpha 7.2 qe gjendet ne arkive
Programi duhet te jete i mbyllur perpara se te instaloni patch-in


http://rapidshare.com/files/130073314/Alpha7.2_Patch.rar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://swidin.albanianforum.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Kontabiliteti Alpha v7.2 shqip :: Komentet

No Comment.
 

Kontabiliteti Alpha v7.2 shqip

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
SwiDin forum :: Portali :: portali-
Kërce tek: