SwiDin forum

Mirë se vini
 
PortaliForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 NonStopTranslator v1.0 (fjalor gjermanisht-shqip)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
administrator
administrator
avatar

Numri i postimeve : 82
Points : 243
Join date : 25/06/2009
Location : zakonisht swidin.albanianforum.net

04072009
MesazhNonStopTranslator v1.0 (fjalor gjermanisht-shqip)


Info:

NonStopTranslator është një Program i realizuar për përkthime fjalësh, frazeologjish dhe gjithashtu ju jep mundësinë e një plani për vendosje takimesh. Ky program funksionon në gjuhën Gjermane ku përkthimi bëhet në gjuhën Shqipe (me afërsisht 55 000 Fjalë dhe me shembuj të mjaftueshëm). Ky program është një ndihmë ideale për njerëzit, të cilët duan të mësojnë gjuhën e lartëpërmendur.Në qoftë se ju jeni duke lexuar një tekst dhe takoni një fjalë që doni ta përktheni, atëherë veproni me kombinim tastash (të sqaruara në program) nga veprimi i të cilave shfaqet një dritare me përkthimin përkatës të asaj fjale. NonStopTranslator e njeh automatikisht fjalën që ju keni kopjuar, pavarësisht se në çfarë programi gjendeni dhe se ku e keni kopjuar fjalën. Në qoftë se NonStopTranslator e njeh fjalën e dhënë, përkthimi me dritaren përkatëse do të shfaqet direkt me shpjegimet e mëposhtme (më shumë informacione gjeni tek ndihma në Fjalor pas instalimit të tij).


Donwload:

Code:
http://rapidshare.com/files/212648742/NonStopTranslator_v1.0__german-albanian_dictionary__full_by_Team_UARE.rar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://swidin.albanianforum.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

NonStopTranslator v1.0 (fjalor gjermanisht-shqip) :: Komentet

No Comment.
 

NonStopTranslator v1.0 (fjalor gjermanisht-shqip)

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
SwiDin forum :: Portali :: portali-
Kërce tek: