SwiDin forum

Mirë se vini
 
PortaliForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kaspersky Internet Security 2010 (9.0.0.459) +New Keys 18.06.2009

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
administrator
administrator
avatar

Numri i postimeve : 82
Points : 243
Join date : 25/06/2009
Location : zakonisht swidin.albanianforum.net

MesazhTitulli: Kaspersky Internet Security 2010 (9.0.0.459) +New Keys 18.06.2009   4/7/2009, 00:54


Thelbësore Mbrojtja:
* Mbron nga viruset, Trojans dhe worms
* Blocks Spyware dhe adware
* Scans fotografi në kohë reale (mbi qasjen) dhe kërkesa për
* Scans email messages (pavarësisht nga klienti email)
* Scans Internet trafikut (pavarësisht nga browser)
* Mbron çastit të dërguarit (ICQ, MSN)
* Provides proactive mbrojtje nga kërcënimet e panjohur
* Scans Java dhe Visual Basic Scripts

Extended Mbrojtja:
* Dy-firewall mënyrë personale
* Safe Wi-Fi dhe lidhjeve VPN
* Futje parandalimin sistemit
* Inteligjente aplikim të menaxhimit dhe kontrollit të
o konfigurohet automatikisht aplikimin e rregullave
o sigurimit është caktuar për të vlerësuar aplikimet e panjohur
o qasje deri te shfrytëzuesi e burimeve dhe të dhënave është e kufizuar për aplikimet e panjohur

Mbrojtja parandaluese:
* Scans sistemit operativ dhe aplikacione të instaluar për dobësi
* Analizon dhe mbyllet Internet Explorer dobësi
* Disables lidhje me faqet malware
* Detects viruset në bazë të packers përdoren për të compress code
* Global kërcënim monitorimit (Kaspersky Sigurimit Network)

Advanced Mbrojtjen & Rimëkëmbjes:
* Ky program mund të instalohet në kompjuterët e infektuar
* Vet-mbrojtje nga të qenit të paaftë ose ndal
* Sistemi i rikthen korrekte settings pas heqjes dashakeqe software
* Mjetet për krijimin e një rescue disk

Data & Identity vjedhjes Mbrojtja:
* Disables links të rreme (phishing) websites
* Blocks të gjitha llojet e keyloggers
* Virtual keyboard është kusht për të hyrë logins sigurtë dhe fjalëkalimet
* Ndalon vjedhjen e të dhënave të shkëmbyera nëpërmjet lidhjeve të sigurt (HTTPS / SSL)
* Blocks paautorizuar lidhjet dial-up
* Pastron çdo gjurmë të përdoruesve Aktiviteti (deletes përkohshëm fotografi, cookies etj)

Përmbajtja filtering:
* Kontroll prindëror
* Improved antispam mbrojtje (plugins për Microsoft Outlook, Microsoft Outlook Express, The bat!, Thunderbird)
* Blocks banners në web faqet

Përdorshmërisë:
* Automatic configuration gjatë instalimit
* Magjistarët për detyra të përbashkëta
* Visual raportet me Listat dhe diagramet
* Alerts ofrojë të gjitha informatat e nevojshme për të informuar vendimet përdorues
* Automatik apo interaktiv Mode
* Round-the-clock technical support
* Automatic database updates

1-Mbylle lidhjen e internetit tuaj ..
2-Setup programit, zgjidhni gjyqin aktivizimin.
3-Ajo do të duan një kyç, si ajo nuk mund të lidheni me internet atëhere, për të hyrë në kyçe që ekrani.
4-Enjoy!!


http://rapidshare.com/files/245946184/Ztasa_kis_2010.0.0.459en.rar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://swidin.albanianforum.net
 
Kaspersky Internet Security 2010 (9.0.0.459) +New Keys 18.06.2009
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
SwiDin forum :: ..::|Applications|::.. :: Siguria / Security-
Kërce tek: