SwiDin forum

Mirë se vini
 
PortaliForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Disa perfitime nga namazi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
culi
super moderator
super moderator
avatar

Numri i postimeve : 18
Points : 57
Join date : 05/01/2010

28032010
MesazhDisa perfitime nga namazi


Namazi është një akt i detyrueshëm i adhurimit për muslimanët. Rëndësia e Namazi është dhënë në Kur'an.

Zoti thotë: "Vërtet, Lutja e largon nga paturpësi". (29:46) suret lukman
Përfitimet e Namazi janë si më poshtë:

1.Namazi është një ushtrim që redukton kolesterolit në trup që shkakton dështimet e zemrës, goditje, diabeti dhe Sëmundjet e shumë të tjera.
2.Namazi është një ushtrim që pengon dispepsi.
3.Në namazin pjesën e rrit Tekbirin rrjedhën e gjakut drejt bust.
4.Në tashah'hud ofron një formë e relaksimit të të gjithë trupin tonë dhe liron tensionin.
5.Në sajda kur ju prek parat tuaj kreu në terren rrit furnizimin me gjak të freskët e trurit tonë.
6.Shenjtë Profeti tha, "Nuk është një organ në trup, kur ajo është e shëndoshë, tërë trupi është i shëndetshëm, dhe kur ky është i sëmurë, gjithë trupi bëhet" i sëmurë. Ajo është zemra. Namazi i jep stërvitje në zemër dhe e bën një të shëndetshme.
7.Namazi ka shumë përfitime për të gjithë muslimanët ortopedike. Namazi është një ushtrim i përkryer për të mbrojtur trupin nga Bakteret dhe 'viruseve. Ajo pengon trupin format e sëmundjeve si artrit, nyje e dhimbshme dhe paraliza.
Në të vërtetë është e vërtetë se ka shërim në namazin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Disa perfitime nga namazi :: Komentet

No Comment.
 

Disa perfitime nga namazi

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
SwiDin forum :: Feja Islame :: Shtyllat e fese-
Kërce tek: