SwiDin forum

Mirë se vini
 
PortaliForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 SHKENCA RRUGE PER NE IMAN

Shko poshtë 
AutoriMesazh
B£hĄ
administrator
administrator
avatar

Numri i postimeve : 129
Points : 401
Join date : 20/03/2010
Age : 27
Location : ZaKoNiShT → swidin.albanianforum.net

21032010
MesazhSHKENCA RRUGE PER NE IMAN


Nese njeriu deshiron qe ta arrije imanin e rregullt, eshte i obliguar te studjon shkencen. Allahu thote: '' A eshte i njejte si ai qe eshte i verber? Vetem njerzit e arsyeshem qe kane mendje te shendoshe e kuptojne te vertete''. Imani i atij i cili e imiton dikend tjeter, shume shpejte, qe ne sprov te pare dhe ne problem te pare do te hamendet dhe lekundet. Allahu thote: ''... A jane te barabart ata qe e dine dhe ata qe nuk dine? Po, vetem te zotet e mendjes marrine mesim.'' Ka nga njerze qe adhurojn Allahun me medyshje ( luhatshem ) nese e godet ndonje e mire ai qetesohet me te, po nese e godet ndonje e pakendshme, ai kthehet ne fytyren e vet te vertete ( te meparshme ), ai e ka humbur dunjane dhe Ahiretin, e ky eshte ai deshtimi i qarte.
FALENDERIMI I TAKON ALLAHUT, ZOTIT TE BOTEVE.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.swidin.albanianforum.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

SHKENCA RRUGE PER NE IMAN :: Komentet

No Comment.
 

SHKENCA RRUGE PER NE IMAN

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
SwiDin forum :: Feja Islame :: Feja dhe Shkenca-
Kërce tek: