SwiDin forum

Mirë se vini
 
PortaliForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Palestin ty te mbeshtes

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
administrator
administrator
avatar

Numri i postimeve : 82
Points : 243
Join date : 25/06/2009
Location : zakonisht swidin.albanianforum.net

21032010
MesazhPalestin ty te mbeshtes

Palestin ty te mbeshtes

Nga dritarja e dhomes se konviktit shikoj rrugen.Shikoj njerzit qe kalojn, sa te shumt jan at ne keto dit pranvere.
Shikoj nje nene, e rreth saj lozin te lumtur femijet e saj te vegjel. Jan te lire,vrapojn,qeshin,jane mu si ata zogjet e vegjel qe bejn zhurm siper tyre ne deget e drureve. Marre fryme thelle, dhe kujtoj,kujtoj ato vite vite roberi qe patem,kurse sot jemi te lire,sa pasuri e vlershme! Shikoj qiellin dhe me mbi ndermend se sa e madhe esht kjo bote!
Ky qiell,ky diell,a ndriqon lirshem gjith boten,a e kan te gjith kete lirite qmuar qe po shikojne keta femije?!
Nje re e erretper pak qaste pren rrezet e ndritshme te diellit. E un kuptoj, kuptoj se ne bote ka ende roberi,se ne bote ende behet pa drejtesi.Palestine!Them kete fjalë,kete emer dhe zemra ndien nje dhimbje te madhe.
Mbeshtes koken ne duar dhe mbylli syte,kursemendja edhe zemra udhetojn ne token e pergjakur, ne token e roberuar,ne token ku po shuhen jete.i I rrethuar nga armiku,i harruar nga syte e botes,ku populli po perjetone tmerr.
Tmerrqe me decinie perjetoi, por askush si ndihmon,dhe kjo mizeri po vazhdon ende.
Por kush qenka ky popull?!vellezrit dhe motrat, myslimanet e tokes se shenjet.Atyre u humbi liria prej vitesh,femijet e tyre u rritshin ne kthetrat e armikut,ata ujisnin qdo mengjes rruget me gjakun e tyre te njom,kurse bota hesht.
Vriten te pafajshem te paster,vetem se d eshirojn ta shohin atdheun e tyre te lire.
Atje qdo dit nenat qajn shehidet e tyre te vegjel,por askush si degjon,ata qdo dite kerkojn buk per zogjet e tyre te uritur,por veq bomba,plumba dhe asgje tjeter!Mbreteron heshtja, degjohet vetem zeri i atyre hekurave te zi qe qdo dite e me shum po i shkatrronin,po ua rrenon shtepit ,shkollat,spitalet,e perseri heshtje!
Shtohen qdo mengjes trupat e pa jete,por as kush se guxonte ti varros,i shqyejn qenet e rruges!
Keshtu deshiron armiku kriminel.Keta jehud te pa shpirt ,vrastar ,kurse bota arsyton veprimet e tyre,heshtet gjaku i derdhur se myslimanve.Klithjet vazhdojn te vin nga ato renoja,klithje per ndihme,per drejtesi por ata nuk i degjon as kush,te gjith mbyllin syte! presin do dit qe vellezrit tu zgjatin doren, ti nxjerrin nga tmerri.
Kurse une tani gezoj lirine, por jami i dobet, nuk munden asgje me shum perveq loteve dhe nje lutje te sinqert.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://swidin.albanianforum.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Palestin ty te mbeshtes :: Komentet

No Comment.
 

Palestin ty te mbeshtes

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
SwiDin forum :: Feja Islame :: Feja dhe Shkenca-
Kërce tek: