SwiDin forum

Mirë se vini
 
PortaliForumPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Dhjet keshilla te dobishme

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
administrator
administrator
avatar

Numri i postimeve : 82
Points : 243
Join date : 25/06/2009
Location : zakonisht swidin.albanianforum.net

21032010
MesazhDhjet keshilla te dobishme

Dhjet keshilla te dobishme

Ne emer te allahut meshiruesite meshirebersit

lexo mendo dhe puno

tento qe jeten tende ta kalosh sipas udhezimeve kuranore dhe sunnetit te derguarit te allahut sipas


praktikimit te as habeve te njohur dhe bsimetareve .Dije se allahu xh . Sh . I din mendimet tuaja dhe i ndjek veprat tuaja sepse ; nese ti nuk e sheh ate ai te sheh tymos lejo qe asnje te pengoj qe namazin ta e falish ne kohen e tij te par .Peruluju allahut xh .sh tend benu i degjueshem ndaj prinderve dhe mualimit tend dhe sillu me respekt ndaj te moshuarve se etja .


Mos lejo qe koha te kaloj pa dobi tento qe qdoher te angazhohesh ne pun te dobisheme .


Mundohu qe ne rini zemren tende ta e fesnikerosh me imam mendjen ta stolisesh me dituri sikur me u kthendur ne gure .


Dije se trupi me i madh eshte me mbetur pa dituri dhe

edukat te mir njeriu me shkenc dhe me edukate te mire eshte i ngjajeshem me kopshtin i cili eshte i stolisur me lule dhe me behar secili me deshire do te ishte ne afersin e tyre .Duaje dhe ruaje natyren sepse edhe ajo eshte pjese egjithesise se allahut sikurse edhe tinese deshiron te jesh i lir dhe i pavarur nga njerzit ather largoju nga deshirat e ndryshme epshore /kush nuk i frigohet zotit dhe nuk e don pejgamberin e allahut mos u shoqero me te dhe mos ja trego sekretet e tua /
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://swidin.albanianforum.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Dhjet keshilla te dobishme :: Komentet

No Comment.
 

Dhjet keshilla te dobishme

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
SwiDin forum :: Feja Islame :: Feja dhe Shkenca-
Kërce tek: